Четвер, 21.02.2019, 15:02
СТРІЧКА
всі новини
СТРІЧКА НОВИН
Цікаво
Статистика
Головна » 2010 » Лютий » 8 » На Сонці стався рекордний спалах
На Сонці стався рекордний спалах
17:23


На Сонці спостерігається значне зростання активності. Зокрема, на ньому стався спалах рекордної потужності. Про це повідомляється на сайті російської обсерваторії ТЕСИС з посиланням на дані апаратів SOHO і GOES, передає Lenta.ru.
Зростання активності північної півкулі Сонця почалося ще в п'ятницю, 5 лютого 2010 року. Тоді було зареєстровано зростання рентгенівського випромінювання, що випускається світилом. Потім приблизно з ранку суботи почали формуватися потужні спалахи категорії М, які до кінця дня досягли потужностей М1,3 і М2,9.

На цьому зростання активності не припинилося: в неділю, 7 лютого, був зареєстрований спалах потужністю M6,4. Попередній рекорд, який складав M3,4 був встановлений лише 18 днів тому, під час зростання сонячної активності 19-21 січня.

За словами науковців, зараз у північній півкулі можна спостерігати появу північного поясу активності. Фахівці вважають, що цей пояс протримається 1-2 дні, оскільки активність Сонця поки недостатня для підтримки такої масштабної структури.

Таким чином, зараз на Сонці спостерігається поступове зростання активності. Так, росте потужність спалахів і їх частота. Це означає, що найближчим часом слід чекати від Сонця чергової спроби вийти з аномально тривалого періоду мінімальної активності.

Рівень потужності спалахів позначається буквою і числом за класифікацією GOES (Geostationary Operation Environmental Satellites). Букви позначають п'ять рівнів потужності - A, B, C, M і X, а цифри позначають градацію усередині кожного.ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
Переглядів: 562 | Додав: kruk | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цікаве
Форма входу
Стрічка - всі новини 2009-2019