П`ятниця, 19.10.2018, 12:08
СТРІЧКА
всі новини
СТРІЧКА НОВИН
Цікаво
Статистика
Головна » 2010 » Квітень » 25 » Світом шириться новий грибок, який смертельно небезпечний для людини
Світом шириться новий грибок, який смертельно небезпечний для людини
17:54

Мікробіологи виявили в Північній Америці новий вид грибка, який може вражати легені і мозок людини аж до летального результату. Грибок виявили в канадській провінції Британська Колумбія і північно-західних американських штатах.

У чутливих до нього людей цей вид криптококу може викликати тривалий кашель, втрату ваги і загальне нездужання. В деяких випадках інфекція може уразити легені і мозок, що часто приводить до летального результату, передає Медицина. Здоров'я. Лікарські дива  з посиланням на ScienceNews. 

З 218 хворих, зареєстрованих з 1999 року в Британській Колумбії, померли 24, або близько дев'яти відсотків. Небезпечніший штамп грибка приводить до летального результату в 25% випадків, повідомляє Голос UA на РФ.

Cryptococcus gattii був вперше виявлений в Австралії. Згодом з'ясувалося, що він вельми поширений також в тропічних областях Африки. Цей грибок мешкає в ґрунті і корі дерев і в окремих випадках може викликати запалення легенів у людей, імунітет яких знижений через Віл-інфекцію або прийом імуносупресивних препаратів після трансплантації органів.

Проте в 1999 році Cryptococcus gattii був виявлений в невластивому йому помірному кліматі на канадському острові Ванкувер. З тих пір в прилеглих областях періодично фіксуються випадки викликаних ним захворювань. Спори грибка потрапляють в організм людини з повітрям і можуть нічим себе не проявляти протягом тривалого часу.

Нещодавнє дослідження мікробіолога Едмонда Бірнса-третього з Університета Дьюка в Дареме, штат Північна Кароліна, виявило в Орегоні новий, небезпечніший штам Cryptococcus gattii під назвою Vgiic. Цей штам частіше викликає важке захворювання у людей і може вражати також собак, кішок, овець та інших ссавців.

З Vgiic пов'язаний 21 випадок захворювання на території США, п'ять з яких (майже 25 відсотків) призвели до смерті хворих. Лікування інфекції включає тривалий (місяці, іноді роки) прийом протигрибкових препаратів і, в деяких випадках, хірургічне видалення грибкових розростань, відомих як криптококоми.

Не так давно інший вид грибків - Trichophyton tonsurans - поставив під загрозу дзюдо в Японії.

Епідемія грибкового захворювання уразила японських дзюдоїстів, а також спортсменів, що займаються західним єдиноборством і сумо. Зараження відбувається при контакті з ураженою шкірою суперника в процесі поєдинку.

Проблема виявилася настільки серйозною, що Всеяпонськая федерація дзюдо розцінила її як загрозу своєму виду спорту і ініціювала спеціальне дослідження для оцінки масштабів ураження.

Trichophyton tonsurans походить з Південної Америки. У 1960-х роках, після революції на Кубі безліч мігрантів завезли інфекцію в США. Американські борці заразили своїх європейських колег, а з Європи грибок розповсюдився до Японії.

Зазначимо, що заразитися грибком можна навіть при винесенні відра зі сміттям. Навіть при простому піднятті кришки відра з органічними відходами можуть розлетітися спори, які при вдиханні здатні завдати шкоди легеням. Чим більше спор ви вдихнете, тим гіршими можуть бути наслідки для вашого здоров'я, кажуть медики.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
Переглядів: 13802 | Додав: kruk | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цікаве
Форма входу
Стрічка - всі новини 2009-2018