Середа, 14.11.2018, 18:44
СТРІЧКА
всі новини
СТРІЧКА НОВИН
Цікаво
Статистика
Головна » 2010 » Лютий » 8 » В період виборів попит на валюту не зріс. Експерти прогнозують зміцнення гривні
В період виборів попит на валюту не зріс. Експерти прогнозують зміцнення гривні
17:09


Нацбанк заявив, що, не дивлячись на виборчу кампанію, в січні не відбулося дестабілізації валютного ринку і загострення дефіциту долара, як це було в попередні виборчі періоди — фізособи купили лише 1,5 млрд дол. Банкіри говорять, що причиною низького попиту на валюту стала відсутність грошей у населення. При цьому експерти вважають, що гривня зміцнюватиметься і далі, пише "КоммерсантЪ-Украина".
НБУ повідомив, що в січні напруженість виборчого періоду не стала причиною істотного загострення валютних дефіцитів на ринку. Не дивлячись на зростання курсу готівкового долара США з 7,97/8,05 грн/дол до 8,03/8,10 грн/дол, населення купило у банків валюти на 1,55 млрд дол. Це не лише менше, ніж в листопаді-грудні минулого року - 2,12-2,04 млрд дол, але і в період попередніх виборчих кампаній: у травні 2008 року - 2,64 млрд дол, у вересні 2007 року - 3 млрд дол. При цьому на фоні майже двократного зниження обсягу операцій на міжбанківському ринку (до 8,44 млрд дол) регулятор продав в 10 разів більше валюти, ніж в грудні - 1,08 млрд дол. З них 780 млн дол - НАК "Нафтогаз України" і 32,1 млн дол — фізособам для погашення валютних кредитів.

Зниження дефіциту готівкової валюти майже на 90 млн дол (у січні - 833,6 млн дол) банкіри пояснюють відсутністю вільної гривні у населення і підприємств. "Хтось після свят переводив заощадження, що залишилися, у валюту, але тепер ця складова попиту практично вичерпана, оскільки гривні немає", - зазначив в.о. Заступника головт правління банку "ТК Кредит" Максим Гриценко. На думку банкірів, ця причина буде основоположною найближчими місяцями. "Незабаром курс може впасти аж до 7,5 грн/дол", - чекає Гриценко.

Експерти не виключають, що в найближчі тижні будуть спроби спекулянтів розгойдати курс, щоб заробити на політичних побоюваннях населення. "З понеділка дивитимемося, як рахують голоси, і залежно від цього рухатиметься ринок", - підкреслив заступник правління одного з великих банків.

"Звичайно, якщо наростатимуть очікування великих політичних хвилювань, то це може закінчитися для курсу дуже плачевно, але я сподіваюся, що цього не відбудеться", - зазначив директор казначейства "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Кравченко.

Довгострокові сценарії коливань курсу гривні у банкірів різні. На думку директора казначейства банку "Київ" Фелікса Інденбаума, новий уряд повинен буде розробити програму з підвищення конкурентоспроможності національного товаровиробника.

"Щоб зробити імпорт невигідним, можна одним стрибком ослабити гривню до 10 грн/дол і подивитися, наскільки місцеве виробництво здатне відновити зростання, а потім шукати точку рівноваги", - вважає він. Проте інші банкіри сумніваються в здатності будь-якої влади почати реалізацію такої програми цього року і вважають, що гривня зміцнюватиметься аж до вересня.

"Попит на валюту з'явиться лише з початком ділової активності", - говорить Гриценко. Втім, цей попит зможуть погасити зовнішні інвестиції. "Ринки відкриваються, а досягнення політичної стабільності зробить можливим приплив в країну прямих і портфельних інвестицій", - упевнений Кравченко.

Як повідомлялося, 13 січня в НБУ і Кабміні пояснили падіння курсу гривні діями валютних торговців і своїми новорічними відпустками, а також висловили надію на швидку стабілізацію. Національний банк України не бачить істотних погроз для курсу гривні, але готовий підтримати курсову стабільність своїми інструментами, повідомив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ Сергій Круглик.ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
Переглядів: 511 | Додав: kruk | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Цікаве
Форма входу
Стрічка - всі новини 2009-2018